Root Yapılmamış Bir Android Cihaz Üzerinde Casusluk Yapabilir Miyim?

androids root or notAndroid ve iOS arasındaki amansız savaş devam ediyor ve görünürde sona ereceğine dair herhangi bir işaret de yok. Android meraklıları her zaman cihazlarını bitmek tükenmek bilmeyen yollardan özelleştirebilme özgürlüğüne bayılmıştır. Böylece Android cihazlarını iPhone ’larını asla kullanamayacakları biçimde çok daha kişisel bir biçimce kullanabiliyorlar.

ROOT İŞLEMİNİN ÖNEMİ

Android telefonların herkesçe bilinen avantajlarının dışında, bazen gözden kaçan ancak yine de bazı insanlar için çok ama çok önem taşıyan bazı özellikler de bulunuyor. Söz konusu avantajlardan biri, iPhone cihazların aksine Android telefonlar üzerinde root erişimi sağlamadan casusluk yapmanın mümkün olması.

EBEVEYNLERİN SEÇİMİ

Yukarıda söz ettiğimiz gerekçe, ebeveynleri göz kulak olmak istedikleri küçük çocukları için bir Android cep telefonu satın almaya sevk etmek için yeterlidir. Bugünlerde birçok çocuk çok küçük yaşlardan itibaren akıllı bir cep telefonuna sahip olmak istiyor ve ebeveynler de bu zor kararı almak durumunda kalıyor. Ancak çocuklarını telefonları üzerinde rooting işlemi yapma riskini almak durumunda kalmadan çocuklarının aktivitelerini kolay bir şekilde takip edebileceklerini bilmek bu kararı ebeveynler için daha kolay kılıyor.

CASUSLUK BASİT HALE GETİRİLİYOR

Root işlemi yapılmamış Android telefonları üzerinde casusluk yapabilme becerisi, çalışanları için şirket cihazları sunan iş verenler için bile kolaylaştırıyor. Root işleminin gerçekleştirilmediği bir Android cihazı üzerinde takip işlemine başlamak çok ama çok basit. Zira kullanıcının yapması gereken tek şey piyasada mevcut olan en iyi casus uygulamalarından birini hedef telefonda kurmak olacak.

ARAMALARDAN KONUMA KADAR HER ŞEY

Android casus uygulamaları herhangi bir zorlukla karşılaşmadan bir sürü şeyi başarmanıza izin veriyor. Uygulamayı hedef cihaz üzerinde kurduktan sonra, toplanan bütün verilerin senkronize edileceği bir hesap açmanız gerekecek. Bu sayede toplanan verilere istediğiniz her an güvenli bir online ortam üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz.

Casus uygulamaları şunları takip etmenize izin verecek:

  • Telefon görüşmeleri ve aralarında WhatsApp ve Viber gibi uygulamaların bulunduğu mesajlar.
  • Kontak kişileri listesi
  • Gönderilen ya da alınan e-postalar.
  • Çocuklarının yanlış web sitelerini ziyaret etmesini istemeyen ebeveynler için web geçmişi.
  • Facebook ve Skype gibi bazı uygulamalar.
  • Telefonun konumu. Böylece ergen kızınızın kesin olarak kiminle vakit geçirdiğini ya da çalışanınızın ‘öğle tatilini’ tam olarak nerede geçirdiğini öğrenebilirsiniz.

 

CASUS UYGULAMAYI DENE

 

Bazı casus uygulamalarıyla yukarıda listelediğimiz temel özelliklerden çok daha fazlasını gerçekleştirmek mümkün. Bazıları telefon görüşmelerini kaydetmenize ve belli bir anahtar kelime yazıldığında telefon ekranının görüntüsünü almanıza izin verirken, diğerleri isteğinize bağlı olarak işi telefon üzerindeki bilgileri tamamen silmeye kadar götürebiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *